TOUS - case study

Poszukiwaliśmy zaufanego partnera logistycznego do obsługi e-sklepu dla klientów z Polski, Czech i Słowacji. Wybraliśmy ofertę Arvato Supply Chain Solutions przede wszystkim ze względu na dużą wiedzę i doświadczenie w kanale e-commerce, co gwarantuje nam bezpieczeństwo operacji logistycznych

Magdalena Staszczyk
Ecommerce Manager CEE – TOUS Jewelry

Obsługa logistyczna firmy z ponad 100 letnim doświadczeniem w branży jubilerskiej

TOUS to hiszpańska firma, która kojarzona jest z symbolem misia. Od ponad 100 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją biżuterii, a także akcesoriów oraz torebek. Od 2020 roku współpracuje z Arvato Supply Chain Solutions przy obsłudze sklepu internetowego na terenie Polski, Czech oraz Słowacji.

Sytuacja początkowa

Wraz z dynamicznym rozwojem kanału e-commerce firma TOUS poszukiwała doświadczonego partnera do obsługi kanału B2C. Dotychczasowy magazyn uniemożliwiał rozbudowę potrzebną do obsługi zwiększających się wolumenów sklepu internetowego. Postawiono na współpracę z Arvato Supply Chain ze względu na ogromne doświadczenie w e-commerce oraz wiedzę, dzięki której udało się zoptymalizować wszelkie procesy logistyczne hiszpańskiej marki biżuteryjnej

Rozwiązanie

W 2020 roku Arvato Supply Chain Solutions w Błoniu k. Warszawy uruchomiło powierzchnię magazynową dla marki TOUS umożliwiając tym samym szybki rozwój kanału e-commerce firmy. Na powierzchni prawie 500 m2 zbudowano magazyn głównie z przegrodami kuwetkowymi do składowania produktów biżuteryjnych oraz systemem półkowym do magazynowania torebek i akcesoriów.

Rezultaty

Wszystkie operacje magazynowe wykonywane są w wydzielonej strefie z ograniczonym dostępem dla pracowników. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych rzeczy, na której zależało marce TOUS. Stworzono 6 stanowisk do pakowania produktów, lecz w przyszłym roku zaplanowana jest rozbudowa powierzchni. W naszym magazynie składowane jest ok 50000 - 60000 sztuk towaru, jednak ich liczba dynamicznie rośnie, ponieważ stale dodawane są nowe indeksy produktów. Zamówienia pakowane są w wysokim standardzie w dedykowane opakowania.

Case study TOUS