Automatyzacja procesów magazynowych

Wraz z transformacją cyfrową automatyzacja i robotyka stają się coraz ważniejszym elementem w logistyce. Chcąc obsługiwać złożone procesy fulfillment-u, duże i zmienne wolumeny wysyłkowe oraz spełniać rosnące wymagania dotyczące czasu dostawy i indywidualne potrzeby klientów, coraz więcej firm z branży logistycznej decyduje się na innowacyjne, zautomatyzowane rozwiązania magazynowe.  

Ponieważ powtarzalne procesy, takie jak kompletacja czy pakowanie towarów mogą być obsługiwane bardziej efektywnie, Arvato Supply Chain Solutions wykorzystuje również automatyzacje w swoich centrach logistycznych. Będąc międzynarodową firmą zarządzającą łańcuchem dostaw o najwyższym ukierunkowaniu na klienta oraz ogromnej wiedzy w zakresie IT i zarządzaniu danymi, automatyzacja magazynu jest kolejnym krokiem naprzód.

Dlatego w ramach strategii cyfryzacji firmy coraz częściej wdrażane są rozwiązania automatyzacji magazynów w różnych lokalizacjach oraz dla różnych klientów.

Indywidualne rozwiązania automatyki magazynów

Arvato w coraz większym stopniu wykorzystuje standardowe moduły, które można indywidualnie łączyć w ogólną koncepcję dla każdego projektu. W ten sposób klient odnosi korzyści na kilku poziomach:

  • Z jednej strony Arvato korzysta z rozwiązań wiodących dostawców, takich jak KNAPP, SSI Schäfer czy AutoStore. Oznacza to, że mając dostęp do know-how i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań, to powoduje, że mogą być one w łatwiejszy sposób uruchamiane w kolejnych magazynach.
  • Z drugiej strony rozwiązania są projektowane indywidualnie dla każdego klienta, co powoduje, że są unikalne. W ten sposób można zagwarantować najlepszą możliwą technologię magazynową dla każdego projektu.

Inwestycja w przyszłość

Różnorodne rozwiązania automatyzacji zostały już z powodzeniem wdrożone w Arvato w kilku lokalizacjach w ubiegłym roku lub są obecnie na etapie planowania. "Inwestujemy średnio dwucyfrowe wartości milionów € w nasze centra dystrybucji. W Harsewinkel inwestujemy w system transportu wahadłowego, a w innych międzynarodowych lokalizacjach wdrażamy trzy najnowocześniejsze rozwiązania AutoStore” wyjaśnia Thorsten Winkelmann, President Healthcare at Arvato Supply Chain Solutions. Celem nowych technologii jest zoptymalizowanie procesów zapewniając pełną przejrzystość, zwiększenie produktywności przy jednoczesnej dalszej minimalizacji liczby błędów.

 

Andreas Barth - President Tech at Arvato Supply Chain Solutions

Korzyści z automatyzacji mają znaczenie

Automatyzowanie magazynów staje się coraz ważniejsze i jest jednym z głównych celów, na których koncentruje się Arvato Supply Chain Solutions.

Andreas Barth, President Tech, ewyjaśnia w wywiadzie, jakie zmiany napędzają automatyzację w Arvato, w jaki sposób cyfryzacja pomaga oraz jakie są kolejne ważne planowane kroki.

Zobacz wywiad

 

Projekty przewodnie

Nowe w pełni zautomatyzowane centrum dystrybucji w Hamm, Niemcy

Arvato Supply Chain Solutions buduje nowe, w pełni zautomatyzowane centrum dystrybucji w zakładzie Hamm dla swojego wieloletniego klienta - firmy Douglas. Nowy magazyn, który z założenia ma obsługiwać kanał online, będzie w stanie elastyczniej i wydajniej zarządzać znacznie zwiększonymi wolumenami zamówień klienta Douglas.

Zobacz więcej

Modernizacja w Gütersloh: Nowy system wahadłowy dla VVA

Wraz ze swoim strategicznym partnerem - firmą SSI Schäfer, Arvato Supply Chain Solutions zmodernizowało i rozbudowało centrum dystrybucyjne VVA w Gütersloh. W ten sposób wdrożono innowacyjny i  bardzo dynamiczny system magazynowania i kompletacji towaru, który pozwolił na zwiększenie ilości miejsc składowania, a także na obsługę większych wolumenów wysyłkowych.

 

Zobacz więcej

Inwestycja w wysokowydajne rozwiązanie AutoStore

Dzięki systemowi AutoStore możemy nie tylko sprawnie obsługiwać rosnące wolumeny w e-commerce, lecz także przenosimy naszą technologię magazynową na zupełnie nowy poziom. Wysoce wydajne rozwiązanie automatyzacji zostało już wdrożone w kilku lokalizacjach.

Zobacz więcej

Sprawne zarządzanie dużymi projektami

Dział Inżynierii Logistyki w Arvato Supply Chain Solutions stale podnosi swoje kompetencje, aby wdrażać projekty automatyzujące w każdym magazynie oraz dla każdego klienta. W ten sposób Arvato działa szybko, zgodnie z wymaganiami, a także niezależnie od producentów, zapewniając zarówno solidną wiedzę w zakresie logistyki operacyjnej, jak i dogłębną wiedzę na temat aktualnych technologii automatyzacji.

Zobacz więcej

Systemy automatyzacji magazynów

Zautomatyzowane rozwiązanie do pakowania

Maksymalna elastyczność i przyspieszenie procesów operacyjnych to ważne cele w ramach szeroko rozumianej automatyzacji magazynu w Arvato Supply Chain Solutions. Istotny znaczenie ma nowe rozwiązanie wspierające proces pakowania, które zostało wdrożone zarówno w zakładzie w Dorsten w Niemczech, jak i w Pleasant Prairie w USA. Zobacz więcej o funkcjonalności tej technologii oraz jej wykorzystaniu w codziennej pracy naszych magazynach.

Automatyzacja procesu pakowania

Bagsorter

W procesie obsługi zwrotów Arvato Supply Chain Solutions w coraz większym stopniu opiera się również na technologii zautomatyzowanych magazynów. Pozwala to nie tylko zwiększyć nie tylko wydajność, ale także zapewnić pełną transparentność procesów.

„Pocket sorter” usprawnia obsługę zwrotów, a tym samym zapewnia szybszą dostępność do sprzedaży zwracanych produktów. Zobacz więcej informacji na temat tego zautomatyzowanego rozwiązania.

Rozwiązanie BagSorter

The Weasel® System

Pracownicy z obszaru kompletacji często muszą przemierzać kolejne metry, aby dostarczyć produkty do strefy pakowania.

W Arvato Supply Chain Solutions w Polsce ten dystans pokonują teraz specjalne wózki systemu Weasel® firmy SSI Schaefer.

Dowiedz się więcej, jak działa ta technologia oraz z jakich zadań system może odciążyć pracowników.

Rozwiązanie Weasel@ System

Are you interested in our warehouse automation?

Then feel free to contact us!