Bardziej wydajne procesy dzięki zastosowaniu Bagsorter

Bag sorter to technologia magazynowa, która automatyzuje zarządzanie zwrotami i sprawia, że proces jest znacznie wydajniejszy. Dzięki rozwiązaniu zmniejszone są odległości do pokonania w magazynie, zwiększona wydajność magazynowa oraz system pozwala na lepsze zarządzanie procesem podczas peaków. Kolejną mocną stroną rozwiązania jest możliwość elastycznego dostosowywania mocy produkcyjnych do popytu w dowolnym momencie, zarówno podczas krótkoterminowych wzrostów wolumenów zamówień, np. poprzez sprzedaż towarów promocyjnych, jak i podczas wahań sezonowych.

Towary pochodzące ze zwrotów nie są początkowo sortowane ręcznie, tylko trafiają do magazynu buforowego, dzięki czemu można zapewnić ich szybką dostępność w stanach magazynowych. Doświadczenie pokazuje, że w branży modowej około 90 procent zwracanych artykułów jest w kolejnych dniach kupowanych w innych zamówieniach. Zatem podczas przetwarzania zamówień najpierw korzysta się z towarów z magazynu buforowego, co zmniejsza nakład pracy.

Aby zawsze mieć "pod ręką" wystarczającą ilość towarów, część produktów pobieranych jest z magazynu głównego i  składowanych w magazynie buforowym. W przypadku zamówień z kilkoma artykułami, system automatycznie sortuje pojedyncze pojemniki ze znajdującymi się tam towarami i we właściwej kolejności transportuje je do stacji pakowania.

Specjalna skalowalność sortera wynika z jego dynamicznego buforu. W tym buforze zamawiane i zwracane produkty są przechowywane w workach i nie muszą być pobierane ręcznie. Każday pojemnik, wyposażony jest w chip RFID, który jest „połączony” z dokładnie jednym fizycznym przedmiotem. Mogą to być towary leżące lub wiszące, a także buty lub akcesoria.

Maksymalna pojemność

ok 198.000 worków

Doskonałość techniczna

do 15.000 produktów /h

Sprawność obsługi procesów

Czas od zamówienia do wystawienia faktury: 6 godzin

Zastosowanie systemu zapewnia znaczną poprawę zarządzania zwrotami – co bez wątpienia wpływa na zadowolenie klienta. Dzięki tej nowej technologii,  zwracane artykuły są gotowe do ponownej sprzedaży już po 45 minutach, co sprawia, że ​​mniej produktów ma status "wyprzedane" w e-sklepie.

Dzięki zastosowaniu bufora dynamicznego widać również, jak wpływa to na wydajność przechowywania towarów. Około 50 proc. pobieranych towarów znajduje się w magazynie pośrednim (buforze) dzięki czemu pomijane są etapy pośrednie podczas realizacji zamówienia.

You are interested in our warehouse automation?

Then get in touch with us!