Order-to-Cash

Międzynarodowe łańcuchy dostaw stają się coraz bardziej złożone. W krótkich ramach czasowych towary są rozsyłane po całym świecie. Aby kontrolować sieć towarów i przepływy danych, a także stale je optymalizować, niezbędne są wysoce wymagające procesy. Im większa jest liczba usługodawców zaangażowanych w łańcuch dostaw, tym trudniejsza staje się jego koordynacja.
Jeżeli wszystkimi tymi usługami może zająć się jeden outsourcer w ramach cyklu order-to-cash, upraszcza to codzienną działalność klientów – poprzez zmniejszenie wysiłku, kosztów i źródeł błędów, przy okazji przynosząc oszczędności. Korzystają na tym również konsumenci.

Arvato Supply Chain Solutions posiada unikalne portfolio wiedzy nabywanej przez wiele lat doświadczeń w ramach opracowywania rozwiązań order-to-cash dla różnych sektorów. Jesteśmy ekspertami w zakresie logistyki, realizacji zleceń, e-commerce, zarządzania płatnościami, kwestii celnych i wielu innych. Dzięki umiejętnemu łączeniu tych obszarów kompetencji, możemy dostarczać naszym klientom takie rozwiązania, jakich nie może zaoferować żadna inna firma na rynku.

Pomagamy klientom koncentrować się na ich podstawowej działalności. Zapewniamy im struktury do rozwoju nowych rynków. Pomimo wysokiego poziomu złożoności procesów, umożliwiamy klientom przejrzysty przegląd wszystkich aspektów łańcucha dostaw w dowolnym czasie, w tym oceny powiązanych danych.
 

„Efektywna realizacja procesów order-to-cash stanowi unikalną cechę oferty firm, które odnoszą sukces i prowadzi do ustabilizowania rentowności oraz wzrostu zadowolenia klienta”.

Frank Schirrmeister
CEO Arvato Supply Chain Solutions

Cykl order-to-cash w logistyce farmaceutycznej

Spółka Arvato Supply Chain Solutions opracowała dla swojego klienta model order-to-cash w logistyce farmaceutycznej, który wyznacza nowe standardy w tym obszarze. Początkowo stosowaliśmy strukturę skalowalną, aby umożliwić płynne wejście na rynki EMEA. Obecnie działamy dla naszych klientów w 83 krajach, prowadzimy obsługę w 13 różnych językach i przejmujemy cały proces zarządzania płatnościami.

Zobacz więcej

Jedno rozwiązanie dla wszystkich branż

Na dynamicznych, nieznanych rynkach warto mieć zintegrowane łańcuchy procesów, które realizują doświadczeni usługodawcy – zwłaszcza w przypadku rozwijania nowych kanałów sprzedaży (sprzedaż bezpośrednia, e-commerce itp.), wprowadzania nowych produktów ze specyficznymi wymaganiami związanymi z ich kanałem sprzedażowym, otwierania nowych rynków geograficznych (np. firmy azjatyckie lub amerykańskie, które chcą podbić rynki Europy) czy przekształcania istniejących sieci logistycznych. Z punktu widzenia klienta kluczem do sukcesu jest ograniczanie, złożoności łańcucha dostaw i wykorzystywanie specjalistycznej wiedzy usługodawcy, aby – docelowo – obniżać koszty oraz czerpać korzyści z szybkiego tempa działań.

Więcej informacji o tym, jak Arvato Supply Chain Solutions spełnia te wymagania.

Cykl order-to-cash w branży wydawniczej

Od 60 lat oferujemy wydawcom w pełni zintegrowane rozwiązania od zamówienia do płatności. Ponad 200 wydawców korzysta z naszego wyjątkowego modelu order-to-cash, który kształtuje tę branżę i wraz z nią się zmienia.

Zobacz więcej

Zarządzanie cyklem order-to-cash

Oferujemy cały zakres usług w ramach cyklu order-to-cash – od przyjmowania zamówień, poprzez obsługę klienta i zarządzanie danymi, po przetwarzanie płatności i obsługę zwrotów – i możemy tworzyć doskonałe rozwiązania, dostosowane do potrzeb każdego klienta. Poznaj doskonałe rozwiązanie dla swojej firmy!

Zobacz więcej

E-Commerce

W obszarze handlu elektronicznego kluczowe znaczenie ma doskonałe zgranie wszystkich komponentów cyklu order-to-cash. Od opracowania strony internetowej do zarządzania płatnościami – wszystko musi być optymalnie do siebie dopasowane, aby zapewnić zadowolenie kupujących. Kształtujemy wszystkie procesy składające się na łańcuch dostaw z punktu widzenia klienta końcowego i zawsze uwzględniamy jego oczekiwania. Staramy się, aby każdy element łańcucha dostaw zapewniał kupującym optymalne doświadczenia zakupowe i aby w efekcie powstał idealny proces zakupów.

Zobacz więcej