Shuttle System

Innowacyjne rozwiązanie do magazynowania kompletacji zamówień zapewnia maksymalną wydajność na ograniczonej przestrzeni

Aby móc długofalowo radzić sobie z rosnącym rozwojem biznesu VVA (branża wydawnicza), Arvato Supply Chain Solutions wraz ze swoim wieloletnim partnerem SSI SCHAEFER w 2019 zmodernizowało i rozbudowało centrum dystrybucyjne w Gütersloh.

Razem z firmą SSI SCHAEFER na dotychczasowej powierzchni został uruchomiony innowacyjny, bardzo dynamiczny i zrównoważony system magazynowania i kompletacji zamówień, co pozwoliło na podniesienie wydajności podczas kompletacji zamówień.

Niezależnie od tego, czy sprzedawane są książki dla dzieci i młodzieży, powieści, biografie, książki artystyczne czy literaturas pecjalistyczna – popyt na książki jest wciąż wysoki. Jest to również widoczne w rozwoju działalności VVA w ostatnich latach. Dział przyjęć wydawnictw osiągnął limit wydajności, zatem zdolności produkcyjne w lokalizacji w Gütersloh zostały ograniczone. Dlatego, wraz z firmą SSI SCHAEFER zdecydowaliśmy się zmodernizować i rozbudować istniejący obiekt. Centralne centrum logistyczne VVA przechowuje około 70 000 różnego typu artykułów - m.in. książki, audiobooki i zabawki, ale także czasopisma, kalendarze i artykuły papiernicze.

Modernizacja pozwalająca na optymalizację miejsca i rozbudowę istniejącego magazynu

Firma SSI SCHAEFER była odpowiedzialna za projekt automatyzacji w centrum logistycznym w Gütersloh. Jest to zaufany dostawca rozwiązań modułowych systemów magazynowych i logistycznych z którycm współpracujemy od 2006 roku.

W ramach rozbudowy firma SSI SCHAEFER była w stanie wdrożyć innowacyjne i wysokowydajne opatentowane rozwiązanie 3D-MATRIX Solution®. Jednocześnie optymalnie wykorzystując przestrzeń - system magazynowania i kompletacji zamówień znajduje się na powierzni zaledwie 900 m² o przepustowości 16 milionów książek rocznie. Zintegrowane stanowiska do kompletacji towarów przez pracowników podlegają najwyższym standardom ergonomii. Ponadto system można elastycznie dostosowywać i rozbudowywać w przyszłości, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku.

Zrównoważony rozwój, ergonomia i wydajność - wszystko w jednym systemie

Przyszłościowa rozbudowa istniejącego systemu