ZAUTOMATYZOWANE ROZWIĄZANIE DO PAKOWANIA

W ramach automatyzacji procesów, w magazynach w Dorsten (Niemcy) i Pleasant Prairie (USA) uruchomiono nowe systemy pakujące, przede wszystkim by podnieść wydajność i elastyczność procesów dla wzrastających klientów e-commerce.

Christoph Brings - Standortleiter Dorsten/Marl bei Arvato Supply Chain Solutions

„Nowa maszyna pakująca pozwala nam zwiększyć przepustowość kartonów na godzinę i daje nam większą elastyczność podczas zwiększania wolumenów przy obsłudze naszych klientów”, wyjaśnia Christoph Brings, kierownik budowy Centrum dystrybucji e-commerce w Dorsten/Marl.

„Nieustannie ulepszamy również proces harmonogramowania pracowników, a zamówienia możemy przetwarzać w sposób ciągły i stabilny, nawet podczas szczytów wysyłkowych”.

Zastosowano w pełni automatyczny system pakowania CartonWrap włoskiego producenta CMC, który obecnie może być stosowany zarówno w branży fashion jak i wszystkich innych towarów nieoznaczonych jako „towary niebezpieczne”.

Początkowo artykuły przeznaczone do pakowania są skanowane, przy czym proces ten różni się nieco w przypadku zamówień składających się tylko z jednego lub kilku produktów. Następnie towar jest umieszczany na przenośniku taśmowym i podawany do systemu pakowania. Wszystkie kolejne procesy są w pełni zautomatyzowane. Maszyna "odpytuje" system informatyczny o odpowiednie otwarte zamówienia klienta na odpowiednie artykuły i po potwierdzeniu rozpoczyna proces pakowania.

Kartony na wymiar

W przypadku produktów wymiarowanych przez skaner 3D, system pakowania automatycznie wytwarza kartony wysyłkowe, które są precyzyjnie docinane i jednocześnie drukuje dokumenty wysyłkowe. Produkt, karton i dokumenty są następnie łączone w wewnątrz maszyny, a karton składany wokół produktu i automatycznie zaklejany. W razie potrzeby system może być również używany do nanoszenia spersonalizowanego brandingu za pomocą druku atramentowego. Etykieta wysyłkowa jest następnie automatycznie umieszczana na kartonie, a paczka jest przekazywana do działu towarów wychodzących.

„Dzięki maszynie pakującej zwiększamy naszą produktywność dziesięciokrotnie w przypadku zamówień z jedną sztuką produktu w porównaniu do procesu ręcznego. To znacznie zwiększa wydajność naszych pracowników”, mówi Christoph Brings. 

Nowe rozwiązanie pakujące jest kolejnym ważnym elementem strategii cyfryzacji Arvato Supply Chain Solutions, która przewiduje automatyzację procesów i magazynów poprzez zwiększone wykorzystanie technologii i inteligentnych, precyzyjnie dopasowanych systemów.

„Koncepcja maszyny pakującej została opracowana od samego początku z myślą o wykorzystaniu jej również w innych lokalizacjach. Drugi system  jest używany na przykład w naszej lokalizacji w Pleasant Prairie w USA”, mówi Christoph Brings.

„Z podstawowego punktu widzenia dość łatwo można go przenieść do innych centrów dystrybucyjnych, lecz zawsze musi być dostosowany do konkretnego klienta. Warunkiem przeniesienia jest np. korzystanie z tego samego systemu ERP ."

You are interested in our warehouse automation?

Then get in touch with us!