Artur

Pracę w Arvato Supply Chain Solutions zacząłem w listopadzie 2018 roku. Był to dla mnie pamiętny rok – jako polonista z wykształcenia, zdecydowałem się zmienić kierunek swojej dotychczasowej kariery zawodowej i znaleźć taką pracę, która spełni moje marzenie. Tym marzeniem była praca, która będzie moją pasją. Bardzo długo szukałem miejsca dla siebie; złożyłem setki aplikacji na różne stanowiska w takich branżach jak np. marketing, logistyka, zarządzanie. Bez skutku. Nie otrzymywałem żadnej odpowiedzi. W pewnym momencie pojawiła się możliwość stażu w Arvato Supply Chain Solutions w PolsceSCS, w zespole autoryzacji Działu SAP, na stanowisku Konsultanta SAP ds. Aautoryzacji. Postanowiłem wziąć udział w rekrutacji i zaryzykować kolejne odrzucenie. I udało się! Otrzymałem zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Przygotowywałem się do niej bardzo pilnie, wiedząc, że jest to szansa, której nie mogę zmarnować.

Ku mojemu zaskoczeniu zostałem bardzo dobrze przyjęty przez osoby uczestniczące w procesie rekrutacji. Z uwagą słuchały tego, co mam do powiedzenia, mimo mojego braku kompetencji technicznych, wiedzy, doświadczenia. Proces rekrutacyjny zakończył się dla mnie pozytywnie i zostałem przyjęty. Byłem bardzo szczęśliwy.

Pierwsze dni w pracy uświadomiły mi, że za wiele nie umiem. Nie potrafiłem nawet obsługiwać programu Outlook, kompletnie nie rozumiałem zasad działania MS Excel, a tworzenie formuł było dla mnie zadaniem absolutnie niewykonalnym. Jednak dzięki ciężkiej pracy i wsparciu zespołu szybko przełamałem w sobie uprzedzenia i zacząłem coraz bardziej poszerzać swoje kompetencje. Dzięki uczestnictwu w programie stażowym Udacity (ścieżka analizy danych) organizowanym przez koncern Bertelsmann nNauczyłem się programować w języku Python i, dzięki temu, optymalizować procesy. Moja praca doprowadziła mnie do zwycięstwa w programie ITMocny v. 2.0 na najlepsze innowacyjne wdrożenie roku.

Do kwietnia 2021 roku pracowałem jako kKonsultant SAP, a teraz zamieniłem stanowisko i jestem Programistą RPA. Praca w Arvato otworzyła przede mną nowe horyzonty. Udało mi się zdobyć taką wiedzę, że teraz mogę się realizować w zawodzie, o którym niegdyś mogłem tylko marzyć. Teraz mam przed sobą wiele wyzwań, ale pokonywanie tych trudności daje mi ogromną satysfakcję.

Dzięki wsparciu przełożonychm, na jakich miałem szczęście trafićodwadze w podejmowaniu decyzji i odrobinie szczęścia, mogę realizować swoje pasje i czerpać przyjemność z pracy.

Polecam każdemu pracę w Arvato SCS w Polsce – chwilami ciężką, ale bardzo wartościową.

Artur, Konsultant SAP ds. Autoryzacji, w Arvato od listopada 2018 roku

 

Jesteś zainteresowany karierą w naszej firmie?

Znajdź ofertę pracy podobnie jak Artur i aplikuj bezpośrednio do nas!

Zobacz nasze oferty pracy