9 sierpnia 2022 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions i H&M Group rozbudowują centrum dystrybucyjne w Polsce

od lewej: Witold Kosmowski - Burmistrz Strykowa, Lidia Ratajczak-Kluck - Prezes Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, Michael Schulz - Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group, Adam Pustelnik - Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Nowy magazyn wysokiego składowania, dłuższy system linii przenośnikowych oraz znacznie zwiększona przepustowość logistyczna - Arvato Supply Chain Solutions w Polsce z sukcesem zakończyło rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie. Międzynarodowy dostawca usług logistycznych obsługuje z tej lokalizacji projekt e-commerce marki H&M w Europie Wschodniej.

Twój osobisty kontakt

Małgorzata Rożańska

PR & Marketing

Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnące wolumeny u naszego klienta

- podkreśliła podczas uruchamiania nowej części magazynu
Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

W ramach rozbudowy powierzchnia magazynowa zwiększona została o dodatkowe 15 000 m², co razem daje 55 000 m², a z zastosowaną mezaniną 75 000 m². Magazyn wysokiego składowania w nowej przestrzeni pomieści 240 000 kartonów, co zwiększa całkowitą pojemność ich przechowywania do ok. 420 000. Do obsługi wysokiego składu (o wysokości 8,7 m) zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne o zmiennym wysięgu, które poruszają się wzdłuż korytarza indukcyjnego o długości 4 400 metrów.

Nowy moduł magazynu wyposażony został w 123-metrowy system linii przenośnikowych, który połączony jest z dotychczasową powierzchnią w celu sprawnego transportowania kartonów.
W całym centrum dystrybucyjnym użyto aż 3,5 km przenośników taśmowych. Dodatkowo w magazynie wykorzystywane są sortery oraz system dynamicznego uzupełniania stanów magazynowych, a nad poprawnością operacji czuwa zaimplementowany system ERP SAP S4/HANA.

Dzięki rozbudowie centrum dystrybucyjnego, realizowane wolumeny operacyjne wzrosną o ok. 30 procent.

Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec zeszłego roku współpracę z naszym partnerem strategicznym - Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi

- powiedział podczas uruchamiania nowej części magazynu
Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group

Obydwie firmy współpracują ze sobą od 2018 r. i Michael Schulz jest przekonany, że „związany z rozbudową wyższy poziom automatyzacji przyczyni się do dalszego wzrostu jakości obsługi klienta”. Klienci marki H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech obsługiwani są właśnie ze Strykowa. 

"Polska jest silnym rynkiem wzrostu dla Arvato Supply Chain Solutions. Od 2015 roku, co roku otwieramy nowe centra logistyczne głównie dla klientów e-commerce. Polska - ze względu na krótkie terminy realizacji zamówień - jest ważnym węzłem logistycznym dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także dla dużych rynków w Europie Zachodniej" - Lidia Ratajczak-Kluck

Rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Strykowie jest więc logiczna w kontekście wzmacniania obecności naszej i naszych klientów na arenie międzynarodowej.

podkreśla
Lidia Ratajczak-Kluck

Jednocześnie firma stworzy dodatkowe 300 miejsc pracy w regionie, tym samym w szczytach sezonu wysyłkowego aż 1300 pracowników będzie realizować operacje logistyczne.

„Napawa mnie radością fakt, że od wielu lat firmy logistyczne obecne w Łodzi i regionie dostrzegają nasze działania i wysiłki oraz bardzo dobry klimat inwestycyjny. Ich obecność w regionie oraz nie tyle deklarowane, ale faktycznie tworzone miejsca pracy, są tego najlepszym dowodem” – powiedział podczas uroczystości otwarcia nowego modułu Adam Pustelnik, Wiceprezydent  Miasta Łodzi.

***

O Arvato Supply Chain Solutions:

Arvato Supply Chain Solutions to jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e- commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare w Polsce, który odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz wysyłki, zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce to zespół zaufanych doradców, który od 27 lat wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga optymalizować kluczowe procesy, zwiększając tym samym poziom satysfakcji ich klientów oraz ich przewagę konkurencyjną na rynku.

Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników.

Arvato jest oddziałem firmy Bertelsmann.

Więcej: https://arvato-supply-chain.pl/, https://blog.arvato.pl/

 

Twój osobisty kontakt

Małgorzata Rożańska

PR & Marketing