22 sierpnia 2022 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions i SEPHORA uruchamiają wieżę kompletacyjną w Dueren / Niemcy

Od lewej: Jacques Pellissier - Director Supply Chain EME (SEPHORA), Julia Börs - President Consumer Products (Arvato Supply Chain Solutions), Björn Überschär - General Manager Germany (SEPHORA), Sebastian Altrogge - Vice President Key Account Management (Arvato Supply Chain Solutions)

Gutersloh/Dureren: Arvato Supply Chain Solutions zwiększa swoje zdolności produkcyjne w centrum logistycznym w Dueren (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy) dla marki kosmetycznej SEPHORA. Magazyn klienta został przeniesiony do nowego modułu o powierzchni 7000 m2 wyposażonego w czteropoziomową wieżę kompletacyjną (pick tower). System regałów zawiera 40 000 miejsc składowania towarów. „Powierzchnia magazynowa została optymalnie zaprojektowana dla szybko rozwijającego się kanału e-commerce marki SEPHORA” – wyjaśniła Julia Boers, President Consumer Products w Arvato Supply Chain Solutions. „Dzięki nowej wieży kompletacyjnej byliśmy w stanie odwzorować dużą powierzchnię magazynową na stosunkowo małej przestrzeni.” Projekt trwał krótko, zaledwie sześć miesięcy, a wartość inwestycji wyniosła 3,3 miliona euro".

SEPHORA w zeszłym roku nawiązała współpracę z Zalando, w rezultacie tego, marki kosmetyczne trafiły na platformę zakupową. Zaowocowało to szybkim wzrostem wolumów w kanale e-commerce marki SEPHORA. Arvato Supply Chain Solutions współpracuje z francuską firmą od 2018 r. świadcząc usługę magazynowania, kompletacji zamówień oraz dystrybucję na rynku niemieckim i austriackim. Dodatkowo Arvato zapewnia zarządzanie zwrotami, zarządzanie zapasami oraz usługi VAS.

W nowym obiekcie, 4 poziomy składowania zostały wyposażone w szuflady, co umożliwia optymalne składowanie prawie 1,3 miliona produktów. Po skompletowaniu zamówień, towary są transportowane windą na jedną z dwóch linii pakowania, gdzie następnie są przygotowywane do wysyłki.

Grupa kosmetyczna przewiduje dalszy rozwój w przyszłości. Dlatego nowe magazyn został zaprojektowany na wysyłkę do 50 000 paczek dziennie, a możliwe jest również uruchomienie automatyzacji pakowania.

Arvato Supply Chain Solutions to profesjonalny dostawca z ogromną wiedzą na temat e-commerce, który nie tylko dysponuje wysoce efektywnym zespołem ludzi, lecz także stale pamięta o kliencie końcowym”, mówi Bjoernowym Ueberschaer, General Manager Germany w SEPHORA.

Nasza współpraca układa się pomyślnie nie tylko na rynku niemieckim i austriacki, ale także w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Turcji."

***

O Sephora

Sephora to najbardziej uwielbiana społeczność piękna na świecie, oferująca swoim klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe oraz innowacyjne marki kosmetyczne, zachęcająca do kreatywności i śmiałego wyrażania siebie. Założony we Francji przez Dominique'a Mandonnaud w 1970 r. rewolucyjny koncept perfumerii Sephora to starannie dobrany, pełen nowości asortyment partnerskich marek – wśród nich zarówno klasyki, marki indie, gorące, światowe premiery oraz ciesząca się uznaniem, kolekcja marki własnej, Sephora Collection. Produkty i usługi oferowane przez Sephora dodają klientom pewności siebie i pomagają wykorzystać drzemiący w nich potencjał, a to wszystko przy wsparciu profesjonalnego i pełnego wyobraźni zespołu konsultantów.

Sephora jest częścią koncernu LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, wiodącej na świecie grupy dóbr luksusowych. Dzięki swojej unikalności, innowacyjności i duchowi przedsiębiorczości, Sephora stała się ulubioną destynacją w 34 krajach i w internecie, dla wszystkich tych, którzy kochają eksperymentowanie i lubią odkrywać zaskakujący świat piękna.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2200 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/https://arvato-supply-chain.pl/.