18 października 2022 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions przejęło firmę Quickly

Gütersloh/Rzym – Arvato Supply Chain Solutions przejęło włoskiego peratora logistycznego Quickly. „Przejęcie ma dla nas duże znaczenie strategiczne”, mówi Antonio Amati, Dyrektor Zarządzający Arvato Supply Chain Solutions we Włoszech. „Dzięki nowej spółce wzmacniamy naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w UE i jednocześnie włączamy do naszego portfolio kilku strategicznych klientów Grupy Quickly”

W ramach transakcji Arvato przejęło magazyny o powierzchni 14 000 m2 oraz zatrudniło wszystkich – 102 pracowników pracujących w Quickly.

Nowa lokalizacja w Angani w regionie Rzymu jest doskonałym uzupełnieniem naszej sieci centrów logistycznych w północnej części Włoch” – podkreśla Matteo Bornato -  Director Consumer Products w Arvato Supply Chain Solutions Itali.

W Angani prowadzona jest obsługa logistyczna klienta Avon. Od 2020 roku firma kosmetyczna jest częścią Natura & Co, jednej z największych grup kosmetycznych na świecie, w skład której wchodzą również takie marki jak The Body Shop. „Przejęliśmy tam operacje logistyczne dla tradycyjnej sprzedaży bezpośredniej firmy, a także obsługę kanału e-commerce” – wyjaśnia Matteo Borneto. „Celem jest dalsza optymalizacja procesów, a także wprowadzeniu do obsługi logistycznej systemu SAP”. Przejęto również zarządzanie transportem, do obsługi którego Arvato wykorzystuje partnerów zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowych.

Kolejnym klientem w ramach przejęcia jest firma Callmewine, czyli jedna z najszybciej rozwijających się we Włoszech platform e-commerce dla wina i innych napojów alkoholowych. W przyszłości działalność logistyczna dla tego klienta będzie prowadzona w istniejącej siedzibie Arvato w Telgate w pobliżu Bergamo.

W Angoni dysponujemy system przenośników, maszynami do składania i zaklejania kartonów, a także systemem pick-by-light” – mówi Matteo Borneto. To nie tylko gwarantuje wydajność procesów, lecz również wpisujecie się w portfolio rozwijanych systemów automatyzacji.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2200 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/https://arvato-supply-chain.pl/.