9 listopada 2022 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions rozszerza działalności dla kanału e-commerce marki Rituals

Guetersloh/Hanover – Arvato Supply Chain Solutions wraz z klientem Rituals Cosmetics świetowało otwarcie nowego magazynu na terenie targów w Hanowerze. Z tej lokalizacji będzie świadczona obsługa kanału e-commerce dla klientów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski. Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 47 000m2 (w którym dla marki Rituals jest dedykowane ¼ tej powierzchni) znajduje się obok istniejącego magazynu Arvato w dzielnicy Bemerode. Sercem magazynu jest zastosowany system automatyzacji – Autostore, który umożliwia szybkie i wydajne przetwarzanie zamówień online.

W Wielkiej Brytanii Arvato Supply Chain Solutions współpracuje z Rituals już od 2018 roku. Zamówienie realizowane są w Hams Hall, położonym pomiędzy miastami Nottingham, Derby i Leicester.

„Jesteśmy w wieloletnim partnerstwie z Arvato” – wyjaśnia Mark Hoppenbrouwers, Director Supply Chain w Rituals Cosmetics. „Nasza współpraca rozpoczęła się w 2014 roku od dwóch stanowisk do pakowania w Venray w Holandii i stale się rozwija z rozwojem naszej marki”. Arvato odpowiada teraz za kanał online Rirtuals w krajach Beneluksu, Wielkiej Brytanii, USA, Hongkongu, Hiszpanii i Portugalii.

„Do tej pory obsługiwaliśmy region DA-CH i Polskę z naszej lokalizacji w Gennep w Holandii”, mówi Julia Boers, President of Consumer Products w Arvato Supply Chain Solutions. „Liczba zamówień wzrosła do takiego stopnia, że konieczna byłą rozbudowa magazynu, zatem podjęliśmy o utworzeniu dodatkowego centrum dystrybucji w Hanowerze."

Rozwiązanie automatyzacji pozwala na szybkie przetwarzanie realizowanych zamówień. System AutoStore i wysokości 8 metrów mieści łącznie 32 000 pojemników z produktami Rituals rozmieszczonych na powierzchni 4 000 m2. Na górze systemu może pracować do 120 robotów, które poruszają się w sposób autonomiczny, transportując pojemnik do stanowisk kompletacji. Magazyn wyposażony jest w cześć stanowisk roboczych do uzupełniania towarów oraz 13 portów kompletacyjnych. Wszystkie procesy wspomagane są systemem przenośników, do 18 stołów kompletacyjnych, systemu przenośników,  a także do maszyn do składania i zamykania kartonów.

Rozwiązanie jest przeznaczone do kompletacji od 20 000 do 30 000 zamówień dziennie.

Dzięki marce Rituals zapewniliśmy dodatkowo 50 miejsc pracy, a w momencie peaków zapotrzebowanie to wzrasta.

„Nadal obsługujemy pomiędzy 15-20 proc. zamówień poza sytemem AutoStore” mówi Jan van Meerbeck, Vice President Consumer Products w Arvato Supply Chain Solutions. „Są to towary szybkorotujące lub te ponadwymiarowe z asortymentu marki Rituals”. W ramach obsługi świadczone są również usługi VAS, takie jak pakowanie na prezent, dodawanie kartek okolicznościowych, czy personalizowanie perfum lub szamponów, które mieszane są w specjalnej stacji Hair Temple i House of Rituals Talisman w magazynie.

System AutoStore został zintegrowany również obszarem składowania produktów niebezpiecznych, takich jak aerozole. Wdrożyliśmy podobny system jako pierwsi na świecie w lokalizacji  Gennep, a teraz z powodzeniem zastosowaliśmy go w Hanowerze”, wyjaśnia Jan van Meerbeck. Przeprowadzka do nowego centrum dystrybucyjnego niesie ze sobą również inne korzyści, a przede wszystkim móc być bliżej klienta końcowego. Mark Hoppenbrouwers: „Oprócz rozszerzania naszej działalności w DA-CH, rozważamy możliwości dalszego rozwoju”. Zwłaszcza, że pojemność AutoStore można łatwo rozszerzyć, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień online. Jan van Meerbeck: „Nadal mamy potencjał do zwiększenia pojemności systemu, aby obsłużyć do 50 000 zamówień dziennie”.

O Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics to marka kosmetyczna dedykowana zrównoważonemu i osobistemu dobremu samopoczuciu. Jako czołowy twórca łączenia kąpieli, pielęgnacji ciała i pielęgnacji domowej w jednym portfolio, Rituals reprezentuje styl życia polegający na przekształcaniu codziennych czynności w bardziej znaczące chwile. Każdy produkt inspirowany jest prastarą tradycją pozwalającą odnaleźć szczęście w najmniejszych rzeczach. Dzięki bogatemu portfolio innowacji w zakresie pielęgnacji ciała, domowych zapachów, naturalnej pielęgnacji skóry i odzieży domowej, Rituals zaprasza konsumenta do wzbogacenia swojego świata o chwile dobrego samopoczucia. Założona w Amsterdamie w 2000 roku firma Rituals została uznana za globalnego eksperta branżowego w ponad 36 krajach, obecnych w tętniących życiem miastach, takich jak Londyn, Paryż i Hongkong z 1000 sklepami, 3000 sklepami typu shop-in-shop, 5 salonów SPA i pierwszym na świecie Mind Spa. Oddany czystemu, świadomemu i opiekuńczemu podejściu, Rituals jest dumną Certyfikowaną Korporacją B. W ramach zobowiązania,  Rituals do ciągłej poprawy swojego wpływu na społeczeństwo i środowisko koncentruje się formułach i opakowaniach naturalnego pochodzenia (90 proc), które można ponownie napełnić, poddać recyklingowi lub wykonane są one z materiałów pochodzących z recyklingu. Poza tym Rituals jest zagorzałym zwolennikiem 3 organizacji charytatywnych. W świecie luksusowych marek Rituals ma na celu bycie prekursorem luksusowego standardu łączenia piękna i dobrego samopoczucia w zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rituals.com.

Więcej informacji na temat naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć w naszym raporcie na temat zrównoważonego rozwoju.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2200 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/https://arvato-supply-chain.pl/.