25 maja 2021 Raporty prasowe

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce nawiązuje współpracę z firmą Sephora

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, połączyło siły z nowym klientem – firmą Sephora. W związku z tym w kwietniu 2021 roku spółka uruchomiła centrum dystrybucyjne dla obsługi kanału e-commerce oraz B2B.

Dzięki zmianie operatora, skróceniu ulegnie m.in. czas dostawy zamówień do klientów Sephora w Polsce i w Czechach. Wraz z uruchomieniem nowego magazynu centralnego, Sephora zoptymalizowała proces obsługi zamówień e-commerce, a także zwiększyła pojemność samego magazynu. Nowy magazyn zajmuje powierzchnię 7000 m2 i jest większy od poprzedniego o prawie 2000 m2. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w magazynie dla firmy Sephora są m.in. wózki samojezdne Weasels®, które automatyzują transport wewnątrz magazynu.

- "Poszukując nowego partnera dużą uwagę zwracaliśmy na doświadczenie w branży kosmetycznej oraz na techniczne aspekty procesów magazynowych, automatykę i elastyczność rozwiązań m.in. możliwość wzrostu, rozbudowy i powiększenia magazynu. Zależało nam, by połączyć siły z profesjonalnym operatorem, doświadczonym graczem rynku e-commerce. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybór Arvato Supply Chain Solutions" – mówi Michał Niechaj, Sephora PAC Supply Chain Director. - :Jesteśmy przekonani, że wprowadzone przez nas zmiany wpłyną korzystnie na obsługę naszych klientów, ponieważ to właśnie klient jest zawsze w centrum łańcucha dostaw. Poprawa serwisu była jednym z głównych elementów, które ocenialiśmy dokonując wyboru nowego partnera. Oczekujemy, że dzięki współpracy z Arvato SCS, nasz czas dostawy do klienta zarówno w Czechach, jak i w Polsce, znacząco skróci się, a klienci zwłaszcza w szczytach sezonu, dostaną swoje prezenty wcześniej" - dodaje Michał Niechaj. 

Magazyn centralny dla firmy Sephora realizuje obsługę w zakresie B2C na Polskę i Czechy oraz B2B na Polskę, realizując dostawy do blisko 100 perfumerii stacjonarnych. Zlokalizowany jest na terenie Panattoni Park Pruszków IV.

- "Niezwykle cieszy nas fakt, że tak znana i renomowana marka, jaką jest Sephora, doceniła nasz profesjonalizm i powierzyła nam obsługę swoich sklepów stacjonarnych oraz klientów w kanale on-line. Polska to kolejny kraj w ramach Grupy Arvato Supply Chain Solutions, po Hiszpanii, Niemczech i Turcji, któremu zaufała Sephora. Jesteśmy przekonani, że nasze ponad 25-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze logistycznej dla firm, w szczególności kanału e-commerce, jest gwarancją zaspokojenia wymagań klienta w zakresie wysokiej jakości usług" – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

Sephora to firma, która promuje, wspiera i rozwija odpowiedzialne wobec środowiska działania m.in. poprzez program GOOD FOR dedykowany klientom, ale też na każdym innym poziomie swojego biznesu - w tym również logistycznym. Dla Arvato Supply Chain Solutions w Polsce zrównoważony rozwój jest równie istotnym celem strategicznym. W lutym 2020 roku Thomas Rabe – Prezes Bertelsmanna – zadeklarował, że do 2030 roku koncern, do którego należy m.in. Arvato Supply Chain Solutions, będzie firmą neutralną dla klimatu, co oznacza zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, redukcję emisji CO2 oraz wykorzystywanie przez wszystkie zakłady „zielonej” energii elektrycznej. Powyższe rozwiązania dotyczą również oddziału Arvato SCS w Polsce. Jednym z już podjętych lokalnie działań jest praca nad strategią ekoneutralności, a docelowo wdrożenie rozwiązań w niej rekomendowanych.

***

O Sephora

Sephora to najbardziej uwielbiana społeczność piękna na świecie, oferująca swoim klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe oraz innowacyjne marki kosmetyczne, zachęcająca do kreatywności i śmiałego wyrażania siebie. Założony we Francji przez Dominique'a Mandonnaud w 1970 r. rewolucyjny koncept perfumerii Sephora to starannie dobrany, pełen nowości asortyment partnerskich marek – wśród nich zarówno klasyki, marki indie, gorące, światowe premiery oraz ciesząca się uznaniem, kolekcja marki własnej, Sephora Collection. Produkty i usługi oferowane przez Sephora dodają klientom pewności siebie i pomagają wykorzystać drzemiący w nich potencjał, a to wszystko przy wsparciu profesjonalnego i pełnego wyobraźni zespołu konsultantów.

Sephora jest częścią koncernu LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, wiodącej na świecie grupy dóbr luksusowych. Dzięki swojej unikalności, innowacyjności i duchowi przedsiębiorczości, Sephora stała się ulubioną destynacją w 34 krajach i w internecie, dla wszystkich tych, którzy kochają eksperymentowanie i lubią odkrywać zaskakujący świat piękna.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions
w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2200 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/, https://arvato-supply-chain.pl/.

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Różańska

Kierownik ds. PR i Marketingu

malgorzata.rozanska@arvato-scs.com

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

ul. Roosevelta 18

60-829 Poznań

kom. 601 91 93 43