25 listopada 2021 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce rozszerza współpracę z H&M Group

Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe der H&M-Gruppe, Lidia Ratajczak-Kluck, Managing Director in Arvato Supply Chain Solutions in Poland

Stryków / Przedstawiciele Arvato Supply Chain Solutions i H&M Group wmurowali kamień węgielny pod rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie. Obie firmy współpracują w Polsce od 2018 roku, a teraz przedłużają partnerstwo na kolejne lata. Rozszerzenie współpracy wynika z konieczności zwiększenia potencjału procesów logistycznych w regionie Europy Wschodniej. Działający w Strykowie magazyn do kwietnia 2022 r. powiększy się do 55 000 metrów kwadratowych (obecnie ma 40 000 m2), co pozwoli na zwiększenie zdolności wysyłkowej centrum logistycznego o około 30 procent. Obecnie w Strykowie Arvato Supply Chain Solutions realizuje dla H&M Group obsługę klientów e-commerce z Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji.

„Cieszymy się, że kontynuujemy i rozszerzamy naszą owocną współpracę z H&M Group”– powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce. „Kluczowym czynnikiem dla klienta jest ukierunkowany na konsumenta wysoki poziom jakości naszych usług”.

Przedłużenie umowy wiąże się również z rozbudową centrum dystrybucji w Strykowie, która – według harmonogramu – powinna zakończyć się w ciągu pół roku. Łączna powierzchnia centrum logistycznego razem z mezaniną wyniesie wtedy 75.000 m2. W następnej kolejności ukończony zostanie magazyn wysokiego składowania, a system taśmociągów przedłużony do ponad 3,5 km łącznie. Taśmociągi są częścią infrastruktury niezbędnej do zapewnienia w logistyce e-commerce zautomatyzowanych procesów, do których należą również specjalne systemy sorterów, samojezdne wózki przemysłowe, możliwość dynamicznego uzupełniania magazynu oraz nowoczesny system ERP SAP S4/HANA.

Wraz z  rozbudową centrum logistycznego w Strykowie, Arvato Supply Chain Solutions tworzy również nowe miejsca pracy.

„Kiedy osiągniemy pełną zdolność operacyjną, planujemy zwiększyć zatrudnienie do 450 pracowników, a  w szczytach sezonu operacje obsługiwać będzie około 1350 osób”, szacuje Lidia Ratajczak-Kluck.

„Szybkość i elastyczność łańcucha dostaw są bardzo istotne, a to przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty dla klientów”, mówi Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group. „Z takim partnerem jak Arvato Supply Chain Solutions jesteśmy dobrze przygotowani do tego, aby sprostać oczekiwaniom wciąż rosnącej bazy klientów z Europy Wschodniej, również w przyszłości.”

O H&M Group

Spółka H & M Hennes & Mauritz AB została założona w Szwecji w 1947 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ. Celem biznesowym firmy jest oferowanie wysokiej jakości mody w korzystnej cenie, w bardziej zrównoważony sposób. Oprócz marki H&M w skład Grupy wchodzą również takie marki jak: COS, Monki, Weekday i Other Stories, H&M HOME i ARKET oraz Afound. H&M Group jest obecna na 54 rynkach internetowych oraz w około 4850 sklepach na 75 rynkach (łącznie z rynkami franczyzy). W 2020 r. sprzedaż netto wyniosła 187 milardów koron szwedzkich. Grupa zatrudnia około 153000 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://hmgroup.com/.

O Arvato Supply Chain Solutions

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2200 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/https://arvato-supply-chain.pl/.

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Różańska
Kierownik ds. PR i Marketingu
malgorzata.rozanska@arvato-scs.com
kom. 601 91 93 43