15 lutego 2023 Informacja Prasowa

GUESS razem z Arvato Supply Chain Solutions rozbudowali centrum logistyczne

NA ZDJĘCIU OD LEWEJ: MACIEJ SKIBIŃSKI - DYREKTOR EKONOMICZNY W ARVATO SUPPLY CHAIN SOLUTIONS W POLSCE, MARCELLO DE MELGAZZI - EUROPEAN LOGISTICS DIRECTOR W GUESS

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, oraz marka GUESS, po roku owocnej współpracy postanowiły powiększyć magazyn z 20 000 m2 do 32 000 m2  w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania.

Rozbudowa była konieczna ze względu na wzrost wolumenów wysyłkowych, spowodowanych dynamicznym rozwojem marki GUESS w Europie Północno-Wschodniej. Współpraca z takim partnerem jak Arvato pozwala nam realizować dalsze plany rozwojowe w tym regionie

powiedział - Marcello De Melgazzi
European Logistics Director w Guess

Cała rozbudowa trwała zaledwie 3 miesiące, a pojemność magazynu została zwiększona z 960 000 szt do 1 600 000 szt przechowywanych produktów fashion. W ramach rozbudowy powiększono nie tylko miejsce składowania na odzież leżącą i wiszącą, rozbudowano strefę zwrotów ale także przystosowano magazyn do zwiększonych wolumenów wysyłkowych poprzez zwiększenie ilości stołów do obsługi i wdrożenie algorytmu opierającego się na „problemie komiwojażera” (wyznaczenie najkrótszej trasy) wspierający rozmieszczenie i konfekcjonowanie produktów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wzrosła przepustowość całego centrum logistycznego.

Dziękuję firmie GUESS za zaufanie. Rozpoczęliśmy współpracę w 2021 roku, a już teraz otwieramy nową część magazynu, powiększając go o ponad 50 proc. To wszystko dowodzi, iż rozwój kanału e-commerce, inwestycja w Polsce oraz wybór Arvato SCS to była właściwa decyzja

powiedziała - Lidia Ratajczak-Kluck
Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

W ramach świadczonych usług, w Jasinie k. Poznania realizowana jest usługa fulfillment obejmująca magazynowanie, kompletowanie i pakowanie zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi VAS. Operacje logistyczne oparte są na systemie WMS SAP Arvato, skonfigurowanym na potrzeby klienta GUESS.

O GUESS?, Inc.

GUESS?, Inc. projektuje, sprzedaje, dystrybuuje i udziela licencji na stylowe kolekcje współczesnej odzieży, dżinsów, torebek, zegarków, okularów, obuwia i innych powiązanych produktów konsumenckich. Produkty GUESS? są dystrybuowane przez markowe sklepy GUESS?, a także prestiżowe domy towarowe i specjalistyczne na całym świecie. Na dzień 30 października 2021 r. Spółka prowadziła bezpośrednio 1052 sklepy detaliczne w obu Amerykach, Europie i Azji. Partnerzy i dystrybutorzy Spółki prowadzili kolejne 558 sklepów detalicznych na całym świecie. Na dzień 30 października 2021 roku Spółka oraz jej partnerzy i dystrybutorzy prowadzili działalność w około 100 krajach na całym świecie. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.guess.com.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Arvato Supply Chain Solutions to jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare w Polsce, który odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz wysyłki, zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce to zespół zaufanych doradców, który od 27 lat wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga optymalizować kluczowe procesy, zwiększając tym samym poziom satysfakcji ich klientów oraz ich przewagę konkurencyjną na rynku.

Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników.

Arvato jest oddziałem firmy Bertelsmann.

Więcej: https://arvato-supply-chain.pl/https://blog.arvato.pl/