12 stycznia 2022 Informacja Prasowa

GUESS wybiera usługi logistyczne oferowane przez Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, podpisało umowę o współpracy z firmą GUESS. Obsługę  logistyczną nowego klienta spółka realizuje w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania. Inwestycja opiewa na około 10 milionów złotych.

Na zdjęciu od lewej: Waldemar Madajczyk - Vice President European Markets CEE & Russia w GUESS, Lidia Ratajczak-Kluck – CEO w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, Marcello De Melgazzi - European Logistics Director w GUESS

GUESS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży odzieżowej. Dedykowana dla niej powierzchnia magazynowa zajmuje  20.000 m2. Arvato SCS realizuje dla GUESS usługi dla kanału B2C, co oznacza wysyłkę zamówień klientów indywidualnych do kilkudziesięciu krajów w Europie i poza nią oraz wysyłki w kanale B2B (np. zaopatrzenie marketplace-ów). W pierwszym roku współpracy Arvato SCS zatrudni około 100 osób, a w szczycie sezonu liczba ta może się nawet podwoić.

Nowe centrum dystrybucyjne w Polsce pozwoli nam zrealizować takie cele jak dywersyfikacja, zwiększenie efektywności oraz ciągłe zapewnianie klientom GUESS bezproblemowych zakupów. Otwarcie w pełni dedykowanego Centrum Obsługi E-Commerce to efekt doskonałej współpracy ARVATO SCS i GUESS, osiągniętej pomimo wielu niewiadomych związanych z pandemią, podczas której narodził się ten projekt. Nowe polskie centrum dystrybucyjne uzupełnia cel logistyczny GUESS na rok 2021, ukierunkowany na wzmocnienie usługi omnichannel w Europie Północno-Wschodniej i zapewnienie możliwości dystrybucyjnych na kolejne lata – mówi Marcello De Melgazzi, European Logistics Director w Guess.

W centrum logistycznym świadczone są takie usługi, jak: przyjęcie dostaw, magazynowanie, komisjonowanie i pakowanie, zarządzanie zwrotami, a także usługi dodatkowe VAS dla asortymentu obejmującego odzież, torebki, obuwie oraz akcesoria. Całość operacji realizowana jest w oparciu o system informatyczny WMS SAP Arvato, specjalnie skonfigurowany na potrzeby klienta na infrastrukturze magazynowej zaprojektowanej, zakupionej oraz zainstalowanej przez Arvato Supply Chain Solutions.

Cieszymy się, że kolejna międzynarodowa marka z branży fashion dynamicznie rozwijająca e-sprzedaż, zdecydowała się na dywersyfikację swoich operacji logistycznych i powierzenie obsługi tego wymagającego sektora naszej firmie. Rozmowy handlowe, projektowe oraz samo uruchomienie projektu były prowadzone w bardzo trudnych warunkach (pandemia), jednakże – przy zastosowaniu nowoczesnych metod komunikacji, zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim pracy profesjonalnego i doświadczonego w tego typu wdrożeniach zespołu – udało się sprawnie uruchomić operacje – tłumaczy Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

O GUESS?, Inc.

GUESS?, Inc. projektuje, sprzedaje, dystrybuuje i udziela licencji na stylowe kolekcje współczesnej odzieży, dżinsów, torebek, zegarków, okularów, obuwia i innych powiązanych produktów konsumenckich. Produkty GUESS? są dystrybuowane przez markowe sklepy GUESS?, a także prestiżowe domy towarowe i specjalistyczne na całym świecie. Na dzień 30 października 2021 r. Spółka prowadziła bezpośrednio 1052 sklepy detaliczne w obu Amerykach, Europie i Azji. Partnerzy i dystrybutorzy Spółki prowadzili kolejne 558 sklepów detalicznych na całym świecie. Na dzień 30 października 2021 roku Spółka oraz jej partnerzy i dystrybutorzy prowadzili działalność w około 100 krajach na całym świecie. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.guess.com.

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Arvato Supply Chain Solutions to jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare w Polsce, który odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz wysyłki, zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce to zespół zaufanych doradców, który od 27 lat wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga optymalizować kluczowe procesy, zwiększając tym samym poziom satysfakcji ich klientów oraz ich przewagę konkurencyjną na rynku.

Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników.

Arvato jest oddziałem firmy Bertelsmann.

Więcej: https://arvato-supply-chain.pl/, https://blog.arvato.pl/