9 grudnia 2021 Informacja Prasowa

Rozwój Arvato Supply Chain Solutions w Hanowerze

Guetersloh/Hanover – Arvato Supply Chain Solutions rozwija się i otwiera nowe centrum logistyczne Hanowerze, w którym będzie obsługiwać kanał e-commerce dla producenta artykułów sportowych oraz klienta z branży kosmetycznej. Nowy magazyn o powierzchni 47 000 m2 znajduje się na terenie  Hannover-Messe (targi). Dzięki ekspansji planowane jest utworzenie około 300 nowych miejsc pracy.

W nowym centrum będzie obsługiwany logistycznie kanał B2C obu klientów. Zakres usług obejmuje magazynowanie, kompletację i pakowanie produktów, a także dystrybucję i zarządzanie zwrotami.

„Obecna ekspansja pokazuje, że nasze doświadczenie w zakresie obsługi logistycznej klientów e-commerce jest doceniana na rynku”-  mówi dr Stefan Weidt, wiceprezes wykonawczy Arvato Supply Chain Solutions. Na terenie Hannover Messe firma Arvato zarządza już od 2015 roku centrum logistyczno-dystrybucyjnym o powierzchni ok 60 000 m2, gdzie obsługuje kanał online dla klientów z branży fashion & lifestyle.

Stefan Weidt: „Doskonałe know-how na miejscu umożliwia synergię dla nowych biznesów. Nasze procesy i usługi są zawsze silnie skoncentrowane na klientach końcowych naszych klientów - podejście, które staje się coraz ważniejsze w handlu internetowym”. Przykładowo dla klienta z branży fashion & lifestyle Arvato Supply Chain Solutions zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla obsługi kanału e-commerce, od magazynowania, poprzez wielokanałową obsługę zamówień, po obsługę płatności.

Do obsługi nowych biznesów potrzebujemy wykwalifikowanych pracowników. Stefan Weidt – „Rozpoczęcie działalności operacyjnej dla naszych nowych klientów planowane jest na pierwszy i drugi kwartał przyszłego roku. W tym celu mamy do obłożenia około 300 wakatów. Oferty obejmują wiele obszarów i  stanowisk logistycznych dla: magazynierów, pracowników kompletujących zamówienia, kierowców wózków widłowych, a także pracowników technicznych. Całkowita liczba zatrudnionych w całej naszej lokalizacji w Hannover-Messe zwiększy się do ok 950 osób, nie wliczając pracowników tymczasowych, którzy są szczególnie potrzebni podczas peaków sprzedażowych, jak Black Friday, czy okresy przedświąteczne i wyprzedażowe.

Arvato w Hanowerze kontynuuje strategię automatyzacji.

„Obsługując dziś kanał e-commerce, dostawcy usług mają do czynienia ze złożonymi procesami realizacji zamówień, coraz mniejszymi rozmiarami przesyłek, wysokimi wolumenami, wzrostami podczas peaków oraz rosnącymi wymaganiami dotyczącymi szybkości dostaw”, wyjaśnia Stefan Weidt.

„Są to wyzwania, którym często nie da się sprostać bez zastosowania nowoczesnej technologii automatyzacji. Dzięki systemowi AutoStore możemy osiągnąć bardzo dużą przepustowość logistyczną i odciążyć pracowników, ponieważ towary są bezpośrednio transportowane do miejsca kompletacji, tzw. goods-to-man.”

Szybka dystrybucja towarów do klientów jest możliwa dzięki doskonałej lokalizacji naszego centrum logistycznego – w pobliżu Targów Hanowerskich. Teren ten jest połączony z autostradamy A2, A7, A37 i A352, skąd można bezpośrednio dojechać do dziewięciu autostrad federalnych.  

W nowym centrum logistycznym dużą wagę przywiązuje się do zrównoważonego rozwoju. Na przykład budynek ma wysoce izolowaną elewację, a także będzie wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED. Na dachu ma zostać zainstalowany system fotowoltaiczny o mocy około 4,4 miliona kilowatogodzin. Oczekujemy złotego certyfikatu od Niemieckiej Rady Budownictwa Zrównoważonego (DGNB). Stefan Weidt: „Celem całej Grupy Bertelsmann, w tym Arvato Supply Chain Solutions, jest osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej do 2030 roku. Dzięki nowej hali, zaprojektowanej w sposób zrównoważony, wnosimy w to istotny wkład”.