26 października 2022 Informacja Prasowa

Trendyol powierza Arvato Supply Chain Solutions w Polsce obsługę kanału e-commerce

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, nawiązało współpracę z wiodącym na świecie tureckim marketplace’m Trendyol – jednym ze światowych liderów e-commerce w branży fashion. W związku z tym w marcu 2022 roku spółka rozpoczęła świadczenie usług w swoim centrum dystrybucyjnym w Żernikach koło Poznania.

Firma Trendyol z siedzibą w Stambule w związku z międzynarodową ekspansją na rynki europejskie podpisała umowę o współpracy z polskim oddziałem Arvato Supply Chain Solutions.

Powierzchnia dedykowana do obsługi firmy Trendyol wynosi 10 500 m² i znajduje się w jednym z 16 centrów dystrybucyjnych Arvato SCS, zlokalizowanym w Żernikach koło Poznania. Operacje logistyczne obejmują obsługę kanału B2C w obszarze Unii Europejskiej. W magazynie zatrudniającym ponad 100 osób realizowanych jest przynajmniej kilka tysięcy zleceń dziennie.

"- Cieszymy się, że Trendyol dołączył do grona naszych klientów i zaufał naszemu doświadczeniu w zakresie obsługi kanału e-commerce. Szczególnie istotny jest dla nas potencjał rozwojowy naszego klienta w kontekście rynku europejskiego. Jesteśmy przekonani, że nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze sklepów internetowych branży fashion wesprze ten rozwój i przyczyni się do sukcesu Trendyol w Europie" – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

***

O Trendyol

Firma Trendyol została założona w 2010 roku, wywierając pozytywny wpływ na rozwój kanału e-commerce oferuje swoim klientom oraz sprzedawcom bezproblemową obsługę. Zaufanie ponad 30 milionów klientów oraz 270 tysięcy sprzedawców sprawiło, iż Trendyol stał się pierwszym „decacorn’em” w Turcji i jedną z najlepszych platform e-commerce na świecie. Trendyol posiada centrum badawczo-rozwojowe (R&D) – Trendyol Tech, a także - poprzez Trendyol Express - firma obsługuje jedną z najszybciej rozwijających się sieci logistycznych. Dodatkowo, dzięki Trendyol Go, Trendyol oferuje również ekspresową dostawę żywności, a nie tylko obsługę branży fashion. W portfolio usług znajduje się również Dolap, czyli jedna z największych platform sprzedaży towarów używanych, dzięki czemu firma dokłada wszelkich starań do intensyfikacji gospodarki produktów w obiegu zamkniętym, a także zrównoważonego rozwoju.

 

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2500 współpracowników.

Więcej: https://blog.arvato.pl/, https://arvato-supply-chain.pl/.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Różańska
Kierownik ds. PR i Marketingu
Arvato Supply Chain Solutions w Polsce
malgorzata.rozanska@arvato-scs.com
kom. 601 91 93 43