Raportowanie i analiza danych

Dobre raportowanie i analiza danych to sprawnie działający łańcuch dostaw

Nigdy wcześniej firmy nie miały do dyspozycji tak dużej ilości informacji. Według firmy IDC ilość danych generowanych na świecie wzrasta każdego roku o 30 proc.[i] Do 2025 roku rozwój w zakresie systemów zintegrowanych, urządzeń sieciowych oraz Internetu rzeczy (IoT) przyczyni się do osiągnięcia poziomu 160 zettabajtów danych.v 60 proc. tych danych będzie zarządzanych przez firmy.v Odpowiednia klasyfikacja tak olbrzymiej ilości potencjalnie użytecznych informacji oraz generowanie na ich podstawie praktycznych i wartościowych wniosków to ogromny kapitał. Jednocześnie ilość danych oraz wynikające z niej możliwości stanowią wyzwanie dla wielu firm.

Nasze rozwiązania w dziedzinie raportowania i analizy danych są tworzone w oparciu o najnowsze technologie. Dotychczas to punkty sprzedaży były najważniejszym miejscem zbierania danych o klientach. Arvato jako dostawca kompleksowych usług może gromadzić dane na wszystkich etapach łańcucha dostaw — od procesów magazynowych, przez płatności, po logistykę zwrotną. Informacje mogą być gromadzone w centralnej lokalizacji, wizualizowane i łączone z danymi zewnętrznymi za pomocą zestandaryzowanych i zintegrowanych rozwiązań IT, co umożliwia uzyskanie pełnego wglądu w dane i przeprowadzanie dogłębnej analizy procesów biznesowych.

 

[i] IDC, ‘Data Age 2025: The Evolution of Data to Life-Critical; Don’t Focus on Big Data; Focus on the Data That’s Big.’ [Dane w 2025 r. Przekształcenie danych w kluczowy obszar działalności. Od danych big data do danych o kluczowym znaczeniu.] Dostępne na stronie: https://www.seagate.com/www-content/our-story/trends/files/Seagate-WP-DataAge2025-March-2017.pdf. Data dostępu: listopad 2018 r.

W Arvato SCM korzystamy z analizy danych, aby opracowywać precyzyjne modele prognostyczne oraz tworzyć dokładne prognozy, na przykład dotyczące popytu. W ten sposób możemy Cię wspierać w stałym doskonaleniu procesów. Analiza danych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi umożliwia między innymi: optymalizację  poziomu zapasów, eliminowanie wąskich gardeł, zmniejszenie liczby zwrotów oraz lepsze mapowanie peaków sprzedażowych, na przykład w okolicach Black Friday czy świąt. Stosowane analizy pomagają lepiej zrozumieć zachowania i preferencje konsumentów, a w rezultacie — oferować im spersonalizowane, dostosowane do konkretnego konsumenta promocje i usługi, w tym zindywidualizowane rekomendacje produktów, a także skuteczne oferty i programy lojalnościowe.

Nasze usługi:

  • Zbieranie danych i przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym — narzędzia do raportowania umożliwiają zbieranie danych z różnych punktów interakcji w całym łańcuchu dostaw i wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym.
  • Analiza predykcyjna — dokładne prognozowanie zamówień czy zwrotów umożliwia firmom planowanie z wyprzedzeniem i optymalizację zasobów, na przykład w celu lepszej obsługi klientów w okresach wysokiej sprzedaży.
  • Analiza biznesowa — poprzez zintegrowanie zewnętrznych i wewnętrznych zbiorów danych Arvato może tworzyć wysoce wydajne modele prognostyczne, umożliwiające trafne prognozowanie popytu i identyfikację czynników kluczowych dla zachowań konsumenckich.
  • Personalizacja i lojalność — dzięki wykorzystaniu pogłębionych informacji zwrotnych od klientów, Arvato tworzy rozwiązania spersonalizowane, a także skuteczne i użyteczne programy lojalnościowe.

Korzyści:

  • Gromadzenie, rejestrowanie i przetwarzanie danych w całym łańcuchu dostaw
  • Precyzyjne prognozowanie popytu umożliwiające między innymi bardziej efektywną obsługę zwrotów lub lepsze zarządzanie personelem
  • Opracowywanie skutecznych programów lojalnościowych na podstawie zebranych danych i zwiększanie lojalności klientów końcowych

Nasze branże strategiczne

Weitere News

19. März 2019

Ausbau der Logistik- und Warenlager-Kapazität in Hongkong

Zur Pressemitteilung
08. März 2019

Arvato SCM Solutions erhält den Preferred Quality Supplier Award von Intel

Zur Pressemitteilung
04. März 2019

Steigerung der Effizienz durch Optimierung von Pick-by-Vision im Warehouse

Zur Pressemitteilung

Masz pytania?

Arvato Supply Chain Solutions | Poland

Dział sprzedaży