Zarządzanie łańcuchem dostaw

Supply Chain Management - Zarządzanie łańcuchem dostaw

W ciągu ostatnich 20 lat zarządzanie łańcuchem dostaw uległo znaczącej transformacji w wyniku ogromnego postępu w obszarach infrastruktury, systemów IT, komunikacji i logistyki. W wielu przypadkach zarządzanie łańcuchem dostaw staje się coraz ważniejszym aspektem zarządzania. Dziś to klient wybiera kanały i określa, jak zdefiniowana powinna być doskonała obsługa. Jak wynika z badań, firmy mające zoptymalizowaną sieć produkcji i dystrybucji osiągają marże brutto wyższe o 6-10 procent.[i]

Skuteczne zarządzanie procesami łańcucha dostaw z uwzględnieniem potrzeb współczesnego środowiska biznesowego stanowi spore wyzwanie. Wymaga nie tylko płynnej integracji nowych technologii i kanałów z istniejącymi strukturami, ale też zaprojektowania złożonych procesów w sposób efektywny i dostosowany do potrzeb danego rynku i rodzaju produktów. Jednocześnie ze względu na coraz bardziej restrykcyjne przepisy, firmy muszą mieć możliwość śledzenia swoich produktów w każdym miejscu na świecie.

 

[i]Bain & Company, „Turn your supply chain into a competitive weapon” [Zamień swój łańcuch dostaw w narzędzie przewagi konkurencyjnej]. Ze strony: https://www.bain.com/insights/turn-your-supply-chain-into-a-competitive-weapon/. Data dostępu: grudzień 2018 r.

Arvato Supply Chain Solutions to więcej niż tradycyjny dostawca usług logistycznych. Wspieramy naszych klientów w procesie transformacji cyfrowej firmy i pomagamy w opracowaniu oszczędnych rozwiązań bazujących na systemach IT, które będą wspierały jej rozwój w przyszłości. Jako kompleksowy dostawca usług order-to-cash oferujemy nie tylko tradycyjne usługi logistyczne, takie jak kompletacja zamówień, pakowanie i transport, ale zapewniamy również pełen zakres rozwiązań do obsługi zamówień, obejmujących projektowanie systemów front-end, obsługę klienta oraz obsługę płatności i zwrotów. Nasza zintegrowana struktura IT umożliwia centralne zarządzanie danymi i procesami. Innowacyjne narzędzia analityczne stosowane w Arvato pozwalają tworzyć prognozy zakupowe, szacować wielkość zwrotów oraz formułować praktyczne wnioski na temat klientów końcowych.

Dzięki dużemu doświadczeniu opracowujemy skuteczne rozwiązania dla każdego klienta, które odpawiadają jego potrzebom i oczekiwaniom. Nasza globalna sieć magazynów i centrów dystrybucyjnych nie tylko zapewnia klientom oszczędność kosztów, ale również wspomaga ich szybki rozwój na nowych rynkach.

Przegląd rozwiązań:

Masz pytania?

Arvato Supply Chain Solutions | Poland

Dział sprzedaży