20 grudnia 2021 Informacja Prasowa

Arvato Supply Chain Solutions otwiera kolejne centrum logistyczne w Hiszpanii

Guetersloh/Madryt – Arvato Supply Chain Solutions otworzyło nowe centrum logistyczne w mieście Parla, zlokalizowanym ok 20 kilometrów na południe od Madrytu. W obiekcie o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych będzie świadczona obsługa logistyczna dla kanału e-commerce dużej firmy z branży odzieżowej.

„Otwarcie magazynu w Parla potwierdza naszą strategię rozwoju z naciskiem na e-commerce i branże zorientowane na klienta końcowego.” – mówi  Emilio Juaranz, Managing Director Arvato Supply Chain Solutions w Hiszpanii.

Pod tym względem Hiszpania jest rynkiem o dużym potencjale,  na którym warto inwestować w przyszłości. Jednocześnie nasz kraj jest ważna częścią międzynarodowej sieci Arvato. Oprócz w Parla, firma zarządza dwiema innymi lokalizacjami w Alcalá de Henares o powierzchni ok 28 000 m2. Emilio Juarenz: „Głównym celem Arvato jest dalsza ekspansja globalna, aby oferować klientom skalowalną infrastrukturę i wysoką elastyczność. W ten sposób możemy wspierać firmy na ich rynkach docelowych i zapewniać szybki dostęp do nowych krajów. W tym celu w 2021 r. dokonano inwestycji w sieć logistyczną na całym świecie o powierzchni magazynowej przekraczającej 250 000 m2. Częścią tej strategii jest również centrum logistyczne w Parla. Montepino Logística, jeden z wiodących deweloperów logistycznych w Hiszpanii przygotował budynek pod potrzeby firmy. Nowoczesne centrum ma wysokość 11 metrów i jest wyposażone w 25 ramp załadunkowych do sprawnego przyjmowania i wydawania towarów. Dzięki lokalizacji w aglomeracji Madrytu, bliskości węzłów transportowych i dostępowi do autostrady A-42 łączącej Madryt z Toledo, obiekt spełnia wszystkie wymagania dotyczące szybkiej dystrybucji zamówień w wymagającym kanale online.

„W nowym centrum logistycznym będziemy zatrudniać średnio ok 600 pracowników, zapewniając całodobową obsługę trzyzmianową” – mówi Emilio Juaranz, podkreślając znaczenie tego miejsca dla regionu. „Liczba ta może wzrosnąć nawet do 1000 osób w peakach wysyłkowych”. Aby zapewnić komfortowe warunki podczas przerw, deweloper wyposażył nieruchomość w obszar z dużym tarasem zewnętrznym.

Centrum dystrybucyjne wyznacza również standardy jakości i zrównoważonego rozwoju. Zostało odnowione  przez Montepino Logística uzyskując certyfikat Złotego Standardu systemu klasyfikacji LEED („Leadership in Energy and Environmental Design”) przyznawanego przez US Green Building Council dla zrównoważonych budynków.

***

O Arvato Supply Chain Solutions 

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare. Arvato Supply Chain Solutions odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz wysyłki, zarządzania zwrotami, doradztwa e-commerce, a także finansów i księgowości. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.